Papučový den s Athelasem

U historického kamenného mostu v Písku proběhl již šestý ročník akce na podporu možnosti zůstat se svými blízkými doma až do konce… I navzdory chladnému počasí přišla řada lidí a přes most se vytvořil symbolický řetěz z papučí. Akci organizovalo naše diakonické středisko Domácí hospic Athelas.

Akce se konala ve středu 6. října na tzv. Papučový den. S myšlenkou Paupučového dne přišel ostravský Mobilní hospic Ondrášek a jeho cílem je hlavně osvěta mezi lidmi, co se týká domácí hospicové péče. Letos se do akce zapojilo celkem 26 mobilních hospiců po celé České republice.

Středisko Husitské diakonie – Domácí hospic Athelas, který působí na Písecku a Milevsku, se rozhodl pojmout Papučový den originálně a spolu s obyvateli Písku vytvořit řetěz z papučí přes kamenný most. Přišla řada lidí a nejstarší dochovaný kamenný most v Česku propojil had z různých bačkor a papučí, které lidé přinesli. Akce se vydařila a hospic Athelas chystá už další na začátek adventu. Tentokrát bude ve hře obří deka.

Na říjnové akci se podíleli také Přátelé Kamenného mostu Písek, taneční skupina T-Dance, taneční centrum Z.I.P. Písek a mateřské školy z Písecka, jejichž děti vyrobily krásné andílky.