Aktuality

Pokud v této nelehké době potřebujete duchovní posilu a vzpruhu, naleznete ji ZDE a bohoslužby můžete sledovat ZDE.

Týden kampaně za umírání doma

Týden kampaně za možnost zůstat doma až do konce začal ve středu 7. října Papučovým dnem. Akce má upozornit na to, že zemřít lze i obklopen láskou svých blízkých a nikoli opuštěn v nemocničním prostředí.

Zobrazit aktualitu

Přednáška o perinatální hospicové péči

Jsou věci, které se snažíme vytěsnit, tím ale nepřestanou existovat… Náš domácí hospic Athelas pomáhá terminálně nemocným, aby mohli zůstat až do konce doma se svými blízkými, obklopeni láskou. Athelas poskytuje také perinatální hospicovou péči, tedy pomáhá rodinám, které přišly o své děťátko v těhotenství nebo krátce po porodu. Za týden – v úterý 29. září se koná na toto téma přednáška v Městské knihovně Písek…

Zobrazit aktualitu

Koncert pro Nazaret

Ve spolupráci s Městem Borovany se v pátek 11. září od 18.00 koná další kulturní akce pro naši chráněnou dílnu a centrum pro lidi s postižením v Borovanech. Těšit se můžete na vystoupení kapely Dětský pokojíček, Fontanela a Parní Wanna, hlavním tahákem večera je legendární písničkář Vladimír Merta. Přijďte se pobavit a zároveň podpořit dobrou věc…

Zobrazit aktualitu

Sbírka na Bejrút

V reakci na katastrofu s dalekosáhlými zdravotními a ekonomickými důsledky vyhlašuje Husitská diakonie společně s patriarchou a biskupským sborem CČSH bohoslužebnou finanční sbírku na pomoc lidem v Bejrútu. Výtěžek sbírky pomůže zejména libanonským křesťanským sborům.

Zobrazit aktualitu

Kovářský den na Buškově hamru

Nenechte si ujít tradiční kovářský den na Buškově hamru. V sobotu 15. srpna se můžete těšit na bohatý program, jehož součástí je staročeský jarmark, pohádka pro děti či koncert skupiny Dětský pokojíček a Hrajeto.

Zobrazit aktualitu

Nezmaři na Buškově hamru

Unikátní technickou památku Buškův hamr provozuje naše chráněná dílna Domeček a určitě stojí za to, si ji prohlédnout. Během léta se zde navíc koná bohatý kulturní program.

Zobrazit aktualitu

Církve na straně potřebných

Pomoc bližnímu je nedílnou součástí křesťanského poslání a nejinak tomu bylo během pandemie koronaviru, která zasáhla do života všech lidí. Na tiskové konferenci pořádané Ekumenickou radou církví (ERC) se sešli zástupci církví a církevních charitativních organizací, aby společně odprezentovali aktivity, které v uplynulých týdnech vyvíjeli a nadále v souvislosti s pandemií COVID 19 vyvíjí.

Zobrazit aktualitu