Církev československá husitská vyčlenila ubytování pro více než 200 uprchlíků

Církev československá husitská ve spolupráci s Husitskou diakonií nabídla ubytovací kapacity pro zhruba 230 Ukrajinců Správě uprchlických zařízení ministerstva vnitra. Některé byty už maminky s dětmi využívají.

Foto ČTK

Správa uprchlických zařízení uvedla, že eviduje více než 1500 nabídek ubytování pro Ukrajince – pro rodiny i celé skupiny. Pomáhat se snaží jednotlivci, firmy, hotely i ubytovací zařízení. V tuto chvíli převyšuje nabídka poptávku, ale situace na Ukrajině se každým dnem hrotí. „Češi mají vlastní zkušenost s ruskou okupací a od počátku projevují hlubokou solidaritu s lidmi na Ukrajině. Církev československá husitská ve spolupráci s diakonií nabídla také azyl pro zhruba 230 lidí ve svých objektech, farních bytech a ubytovacích a rekreačních zařízeních. Několik maminek s dětmi už ubytování využilo, další jsou na cestě,“ uvedla ředitelka Husitské diakonie Kateřina Klasnová. Husitská diakonie také pořádá humanitární sbírku, část peněz půjde právě na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v České republice.

Finanční pomoc lze stále posílat na transparentní sbírkový účet Husitské diakonie: 2501867242/2010, variabilní číslo 500